قدرت فرهنگ در برنامه‌ریزی شهری

285,000تومان
کد محصول: N1012
موجودی در انبار
تعداد بازدید 246 بازدید
بخشی از کتاب را بخوانید دریافت فایل PDF

خصوصیات محصول

  • نویسندهتام براپ
  • مترجممهدی نیلی‌پور - مرتضی میرغلامی
  • قطعرقعی
  • نوع جلدنرم
  • تعداد صفحات321

توضیحات محصول

«قدرت فرهنگ در برنامه‌ریزی شهری» بر تنوع انسانی، نقاط قوت، نیازها و شیوه‌های زندگی در کنارهم در جوامع جغرافیایی متمرکز است. این کتاب توجه خود را به تعریف انسان‌شناختی فرهنگ معطوف می‌کند و برنامه‌ریزان شهری و برنامه‌ریزان فرهنگی را تشویق می‌کند تا بر ویژگی‌های انسانی متمرکز شوند. این امر مستلزم یک تغییر پارادایم و تغییر موقعیت «نقشه‌های پایه» برنامه‌ریزان شهری از طریق درک عمیق‌تر از فرهنگ‌های انسانی است. براپ از طرح‌های جامع فرهنگی به موازات حمل‌ونقل، مسکن، پارک‌ها و سایر طرح‌های تخصصی بحث می‌کند؛ در حالی که رویکرد برنامه‌ریزی جامع شهر را نیز تغییر می‌دهد تا مردم یا «کاربران» را به جای «کاربری» زمین در اولویت قرار دهد.

برنامه‌های فرهنگی برای کمک به شهرها برای همگام شدن با تأثیرات شگرف جهانی‌شدن، مهاجرت و علایق فرهنگی که به سرعت در حال تغییر هستند، کافی نیستند. برنامه‌ریزان فرهنگی باید سخت تلاش کنند و ارتقاء شایستگی‌های فرهنگی برنامه‌ریزان فرهنگی و برنامه‌ریزان شهری تنها یک قدم است. برنامه‌ریزی شهری و برنامه‌ریزی فرهنگی، چیزهای زیادی برای یادگیری از یکدیگر دارند و در حال حاضر بیش از آنچه تصور می‌شود، باهم همپوشانی دارند. این کتاب، برخی از نقاط قوت کمتر شناخته شده برنامه‌ریزی فرهنگی را برای کمک به درک و همکاری بیشتر بین برنامه‌ریزی شهری و برنامه‌ریزی فرهنگی برجسته می‌کند و برنامه‌ریزان شهری را با ابزارهای جدید برای ایجاد جوامع عادلانه‌تر توانمند می‌کند. این کتاب، منبع مهمی برای دانشجویان، اساتید و دست‌اندرکاران برنامه‌ریزی شهری و برنامه‌ریزی فرهنگی و همچنین سیاست‌گذاران شهری خواهد بود.

تام براپ یک مشاور و مدرس بین‌المللی است که به عنوان بنیانگذار «جامعه‌سازان خلاق» شناخته می‌شود.  او با شهرها، موسسات و سازمان‌های غیرانتفاعی همکاری می‌کند تا هم‌افزایی بین هنر و فرهنگ، توسعه اقتصادی، برنامه‌ریزی شهری و طراحی ایجاد کند. کتاب او، «راهنمای جامعه‌سازان خلاق»، همچنان یک کتاب پیشرو در این زمینه است. تام دکترای خود را در زمینه رهبری و تغییر از دانشگاه آنتیوخ دریافت کرد و مدرس ارشد و مدیر مطالعات تحصیلات تکمیلی در مقطع کارشناسی ارشد «مطالعات حرفه‌ای در مدیریت هنری و فرهنگی» دانشگاه مینه‌سوتا است.

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب