Back To Main
 • تماس با ما

  نشانی: تهران، میدان انقلاب، روبروی سینمای بهمن، تالار بزرگ کتاب، پلاک 29، کتاب فروشی سوده (دانایی) تلفن فروشگاه

  +098 21- 66957132

  تلفن دفتر نشر

  +098 21- 77053246

  رایانامه info@neveeseh.com

توضیحات تکمیلی

#
GoRight
post-image
رهنمودهايي براي تدريس مهارت شنيداري با رويکردي عملي

 

Tips for Teaching Listening:

A Practical Approach

 

 

 

کتاب رهنمودهایی برای تدریس مهارت شنیداری درصدد است که برای معلمان و مربیان نمایی منسجم و کامل از ماهیت مهارت شنیداری در زبان دوم فراهم کند، کاربردهای عملی پژوهش‌های انجام شده در این حوزه را بررسی کند و راهکارها و فعالیت‌های آموزشی متنوع را برای استفاده کلاسی در اختیارشان قرار دهد. نیاز روزافزون به اطلاعات و منابع آموزشی مهارت‌های شنیداری زبان دوم و نیز پیدایش رویکردهای جدید به ماهیت این مهارت که ریشه در پژوهش‌های رشته‌ی زبانشناسی کاربردی دارند، بر اهمیت چنین کتابی می‌افزاید.

در دیدگاه‌های سنتی، مهارت شنیداری عمدتاً نوعی تسلط به مهارت‌های مجزا، همانند تشخیص اشکال کوتاه‌یافته‌ی کلمات و عناصر انسجام متنی قلمداد می‌شد، و باور براین بود که این مهارت‌ها باید در رأس توجه آموزش کلاسی قرار گیرند. اما رویکردهای اخیر آموزش مهارت شنیداری مبتنی بر رشته روانشناسی شناختی هستند و بر مفاهیم پردازش جزء به کل و کل به جزء و نقش طرحواره‌ها و دانش قبلی در درک مطلب تأکید فراوانی دارند.

 

توانایی شنیداری از جمله مهارت‌های مهم اکتساب زبان، در هر دو زبان اول و دوم، مسحوب می‌شود. درحقیقت، می‌توان اذعان نمود که توانایی شنیداری پیش‌زمینه‌ی طبیعی یادگیری زبان و دیگر مهارت‌های آن است. بنابراین، توانایی خوب شنیدن و شناخت مهارت‌های لازم آن برای همه‌ی زبان‌آموزان ضروری است. غالباً معلمان تمایل زیادی به بهبود مهارت‌های شنیداری شاگردان خود دارند، اما مطمئن نیستند چگونه این کار را به بهترین نحو انجام دهند. این کتاب نظرات و دیدگاه‌های مختلفی را هم در مورد فرایندها و هم فرآورده‌های شنیداری ارائه می‌دهد. فرآیند شنیداری به تفکر درمورد ماهیت توانایی شنیداری و مهارت‌ها و راهکارهای مورد استفاده در رشد آن اطلاق می‌شود. فرآورده‌های شنیداری نیز شامل انواع تعاملات و متون شنیداری هستند که زبان‌آموزان غالباً در درون و بیرون محیط کلاس با آن‌ها سروکار دارند.

شابک : 3-52-7030-600-978
نویسنده :جک. سي. ريچاردز - آنه برنز
مترجم : معصومه استاجی، رضا‌مراد صح
تعداد صفحات : 160
قطع کتاب : وزیری
سال چاپ : 1396
نوبت چاپ : 1
ویرایش : معصومه استاجی، رضا‌مراد صح
قیمت : 18000

0 نظر 1396 نوشته : جک. سي. ريچاردز - آنه برنز

ads