« تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است »
post-image
زبانشناسي؛ به همين سادگي


 Linguistics Made Easyکتاب زبان­ شناسی؛به­ همین سادگی برگردانی از نوشته جین ایچیسون استاد زبان و ارتباطات دانشگاه آکسفورد است که حوزه اصلی فعالیت و آثار او، زبان­شناسی تاریخی­ ـ اجتماعی، زبان و ذهن و زبان و رسانه است.این کتاب با هدف معرفی و توصیف مبانی و زیرمجموعه­ های اصلی علم زبان­شناسی به زبانی ساده و روشن در تلاش برای ارائه یک منبع علمی مناسب و کاربردی به دانش آموختگان آغاز راه این رشته و همچنین معرفی کلی زبان­شناسی به عنوان علمی اجتماعی به خوانندگانی است که برای نخستین بار با مفهوم و فضای آن آشنا می­ شوند. نویسنده سعی بر این داشته که همه مفاهیم و موضوعات کلیدی این حوزه مانند بررسی ماهیت و کاربرد زبان و زبان­شناسی، درک آوا و واژه، معناشناسی، بررسی تغییرات زبان، روان­شناسی و جامعه­ شناسی زبان و بسیاری موارد مرتبط دیگر با آن را در دوازده بخش با ارائه نمونه­ های ملموس و قابل­ فهم برای مخاطب شرح دهد.


ناشر : پريسا بخشنده تاریخ نشر : 1396 نوشته : جين اچيسون
post-image
نخستين همايش ملي زبان و رسانه


1st. National Conference onLanguage & Media(IRIB) زبان رسانه از مجموعه‌ای از اجزای یک پیام رسانه‌ای تشکیل شده است که با هدف تأثیرگذاری بر مخاطب از یک رسانه ارسال می‌شود. زبان به‌معنای مجموعه‌ای از واژگان و دستور زبان، یکی از اجزا اصلی زبان رسانه است. تصویر، موسیقی، نوع برنامه و جز آن از دیگر اجزا زبان رسانه هستند. رسانه‌های جدید، هریک ویژگی‌هایی دارند که موجب تنوعاتی در زبان می‌شود و ازاین‌رو، زبان رسانه‌ها خود گونه‌ها، زیرگونه‌ها و سبک‌های متنوعی دارد. کاربرد زبان فارسی در رسانه ملی به‌علت تنوع برنامه‌ها ابعاد گوناگونی دارد. هدف از برگزاری نخستین همایش «زبان و رسانه؛ ویژه رسانه ملی»، ضمن آسیب‌شناسی کاربرد زبان در برنامه‌های مختلف رسانه ملی، آشنایی با کاربرد دستاوردهای حوزه‌های جدید زبان‌شناسی در برنامه‌های مختلف رسانه ملی است.


ناشر : تاریخ نشر : 96 نوشته : فاطمه عظيمي فرد