« تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است »
post-image
مباحث کليدي در فراگيري زبان دوم


این کتاب می‌کوشد تا هفت مبحث مهم در فراگیری زبان دوم را به زبانی ساده بررسی کند: زبان‌های مختلف چگونه در ذهن ما با یکدیگر در ارتباط قرار می‌گیرند؟ / آیا سن ایده‌الی برای یادگیری زبان دوم مطرح است؟ / جایگاه دستور زبان در زبان‌دوم‌آموزی و کاربرد زبان دوم /  چگونگی فراگیری مهارت‌ نوشتن در زبان دوم / چگونه دیدگاه و انگیزه افراد می‌تواند به زبان‌دوم‌آموزی کمک ‌کند؟ / تحقیقات در زمینه زبان‌دوم‌آموزی تا چه اندازه در آموزش زبان مفید هستند؟ / اهداف آموزش زبان چیست؟


ناشر : تاریخ نشر : 97 نوشته :
post-image
اجراي آموزش تکليف محور


این کتاب برای مدرّسان زبانی نوشته شده است که می‌خواهند درک بهتری از نحوه‌ی چگونگی «اجرای آموزش تکلیف‌محور: TBT» به دست آورند. هدف این کتاب، اعتمادبخشی به آموزگاران تازه‌کار برای آغاز بهره‌گیری از تکلیف­ها در درس‌هایشان، و کمک به مدرّسان باتجربه در گسترش گنجینه‌ی تکلیف­ها و زنجیره‌های تکلیفی‌شان است.فصل اول با کنکاش در زمینه‌ی برخی دیدگاه‌های رایج در خصوص آموزش تکلیف‌محور و پرداختن به برخی سوء تفاهمات موجود آغاز می‌گردد. در فصل دوم، چهار زنجیره‌ی عملی از فعالیت‌های متمرکز بر معنی که منتهی به تمرکز بر صورت (form) می‌شوند، شرح داده می‌شود. تمرکز سه فصل بعدی بر طراحی تکالیف است. فصل ششم میان تمرکز بر زبان در کاربرد و تمرکز مجزا و منفرد بر صورت، تمایز قائل می‌شود. فصل هفتم، به گفتمان معمول و مرسوم کلاس نظر دارد. فصل هشتم، شیوه‌های سازگار نمودن و اصلاح تکالیف را برای مناسب‌سازی بیشتر و دقیق‌تر آنها با نیازهای کلاس‌های خاص/ویژه، و برای چالش‌برانگیزتر نمودن‌شان و محافظت در برابر مشارکت حداقلیِ زبان‌آموزان کم‌انگیزه، نشان می‌دهد. در فصل نهم، طراحی برنامه‌ی درسی (syllabus) تکلیف‌محور تبیین می شود.فصل دهم دربرگیرنده‌ی پرسش‌های رایج درباره‌ی آموزش تکلیف‌محور است که در نه فصل قبلی به آنها پاسخ داده نشده است.


ناشر : تاریخ نشر : 97 نوشته : جين وليس - ديو وليس