« تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است »
post-image
کاربردشناسي واژگاني و نظريه ذهن: فراگيري پيوندها


مفهوم نظریه ذهن (Theory of Mind)، یکی از موضوعات پرطرفدار در روان‌شناسی شناختی در بیست‌وپنج سال گذشته بوده که اهمیت فراوانی در زبان‌شناسی و کاربردشناسی یافته است. این کتاب به مطالعۀ رشد «نظریه ذهن» به‌عنوان یک توانایی شناختی و ارتباط آن با رشد پیوندها می‌پردازد و توضیحات کاملی درباره چیستی این توانایی و همچنین رشد آن در کودکان عادی و اُتیسم ارائه می‌کند. ازاین‌رو، مطالعه این کتاب را به همه علاقه‌مندان به مباحث روان‌شناسی، روان‌شناسی زبان، و حتی آسیب‌شناسی زبان و گفتار و دیگر علوم مرتبط شناختی پیشنهاد می‌کنیم. پژوهش‌های گزارششده در این کتاب می‌تواند راهنمای خوبی برای پژوهشگرانی باشد که علاقه‌مند به انجام پژوهش‌های مرتبط با زبان، نظریه ذهن، فراگیری زبان اول، اُتیسم، آسیب‌شناسی زبان و گفتار، و دیگر حوزه‌های مرتبط هستند و بی‌تردید تکرار همین آزمایشها روی آزمودنی‌های عادی یا مبتلا به اُتیسم فارسی‌زبان می‌تواند نتایج بسیار جالب‌توجهی به همراه داشته باشد.


ناشر : پريسا بخشنده تاریخ نشر : 1398 نوشته : سندرين زوفري
post-image
اختلالات صداي گفتار در کودکان


 یکی از مسئولیت‌های اصلی آسیبشناسان گفتار و زبان بررسی روند رشد و تشخیص نشانه‌های طبیعی، تأخیری یا غیرطبیعی آن است تا با مشاهدۀ کوچکترین شواهد انحراف از حالت معمول، مداخلات به‌هنگام صورت پذیرد. تمرکز کتاب حاضر بر آن است در مجموعه‌ای آسیب‌شناسانه و کاربردی، نحوۀ مواجهه با اختلالات صدای گفتار را مورد بررسی قرار دهد و به شرح درمان آن بپردازد؛ و  پاسخگوی نیاز فارغ‌التحصیلان آسیب‌شناسی گفتار و زبان، دانشجویان مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا برای تشخیص افتراقی اختلالات صدای گفتار، ارزیابی و درمان آن باشد. محتوای کتاب در آغاز گذاری دارد بر رشد نظام آوایی و سبب‌شناسی اختلالات صدای گفتار، در ادامه به شرح مفصل غربالگری و ارزیابی اختلالات آواشناختی و واجشناختی پرداخته شدهاست. چند فصل پایانی موضوع مدیریت بالینی و درمان اختلالات صدای گفتار با رویکرد حل‌مسئله و مبتنی بر شواهد بالینی به بررسی گذاشته است. روش‌های درمانی معرفی شده تاحدامکان با فرهنگ ایرانی و زبان فارسی منطبق شدهاست.


ناشر : تاریخ نشر : 97 نوشته : طليعه ظريفيان، مينا فتوحي، مرجان شهرياري