« تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است »
post-image
رشد مهارت‌هاي پيش‌زباني: ارزيابي و درمان


کتاب «رشد دوره‌ی پیش زبانی: ارزیابی و درمان» به معرفی شاخص‌های مهم رشد دوره‌ی پیش زبانی، روش‌ها، ملاحظات ارزیابی و سپس پیشنهادات درمانی، با زبانی ساده و به‌صورت همه‌جانبه می‌پردازد. این کتاب با جمع‌بندی و ارائه‌ی نتایج مطالعات داخلی و خارجی مربوط به شاخص‌های مهم رشد دوره پیش زبانی، منبع علمی و راهنمای عملی مناسب برای ارزیابی و برنامه‌ریزی مناسب درمان براساس چارچوب توصیفی-تکاملی می‌باشد که در 6 فصل تنظیم شده است. در هر فصل ضمن ارائه‌ی روند رشد شاخص‌های مهم رشدی هر یک از ابعاد مهارت‌های پیش زبانی، به ارزیابی و مداخلات ویژه هر حیطه نیز پرداخته می‌شود. امید است مطالعه این کتاب، مورد استفاده آسیب شناسان گفتار و زبان، روانشناسان رشد، محققین حیطه گفتار و زبان و والدین قرار گیرد.

ناشر : پريسا بخشنده تاریخ نشر : 98 نوشته : تبسم عظيمي و همکاران
post-image
کاربردشناسي واژگاني و نظريه ذهن: فراگيري پيوندها


مفهوم نظریه ذهن (Theory of Mind)، یکی از موضوعات پرطرفدار در روان‌شناسی شناختی در بیست‌وپنج سال گذشته بوده که اهمیت فراوانی در زبان‌شناسی و کاربردشناسی یافته است. این کتاب به مطالعۀ رشد «نظریه ذهن» به‌عنوان یک توانایی شناختی و ارتباط آن با رشد پیوندها می‌پردازد و توضیحات کاملی درباره چیستی این توانایی و همچنین رشد آن در کودکان عادی و اُتیسم ارائه می‌کند. ازاین‌رو، مطالعه این کتاب را به همه علاقه‌مندان به مباحث روان‌شناسی، روان‌شناسی زبان، و حتی آسیب‌شناسی زبان و گفتار و دیگر علوم مرتبط شناختی پیشنهاد می‌کنیم. پژوهش‌های گزارششده در این کتاب می‌تواند راهنمای خوبی برای پژوهشگرانی باشد که علاقه‌مند به انجام پژوهش‌های مرتبط با زبان، نظریه ذهن، فراگیری زبان اول، اُتیسم، آسیب‌شناسی زبان و گفتار، و دیگر حوزه‌های مرتبط هستند و بی‌تردید تکرار همین آزمایشها روی آزمودنی‌های عادی یا مبتلا به اُتیسم فارسی‌زبان می‌تواند نتایج بسیار جالب‌توجهی به همراه داشته باشد.


ناشر : پريسا بخشنده تاریخ نشر : 1398 نوشته : سندرين زوفري