« تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است »
post-image
اختلالات صداي گفتار در کودکان


 یکی از مسئولیت‌های اصلی آسیبشناسان گفتار و زبان بررسی روند رشد و تشخیص نشانه‌های طبیعی، تأخیری یا غیرطبیعی آن است تا با مشاهدۀ کوچکترین شواهد انحراف از حالت معمول، مداخلات به‌هنگام صورت پذیرد. تمرکز کتاب حاضر بر آن است در مجموعه‌ای آسیب‌شناسانه و کاربردی، نحوۀ مواجهه با اختلالات صدای گفتار را مورد بررسی قرار دهد و به شرح درمان آن بپردازد؛ و  پاسخگوی نیاز فارغ‌التحصیلان آسیب‌شناسی گفتار و زبان، دانشجویان مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا برای تشخیص افتراقی اختلالات صدای گفتار، ارزیابی و درمان آن باشد. محتوای کتاب در آغاز گذاری دارد بر رشد نظام آوایی و سبب‌شناسی اختلالات صدای گفتار، در ادامه به شرح مفصل غربالگری و ارزیابی اختلالات آواشناختی و واجشناختی پرداخته شدهاست. چند فصل پایانی موضوع مدیریت بالینی و درمان اختلالات صدای گفتار با رویکرد حل‌مسئله و مبتنی بر شواهد بالینی به بررسی گذاشته است. روش‌های درمانی معرفی شده تاحدامکان با فرهنگ ایرانی و زبان فارسی منطبق شدهاست.


ناشر : تاریخ نشر : 97 نوشته : طليعه ظريفيان، مينا فتوحي، مرجان شهرياري
post-image
زبان‌شناسي باليني فارسي و تکوين زبان


ده مقاله‌ای که در این دفتر و در دو بخش گردآوری شده است به معرفی آزمون‌ها و شیوه‌های ارزیابی زبان‌شناسی بالینی فارسی و مبانی نظری عصب‌شناختی تکوین زبان و شناخت مربوط می‌شود. همه این مقاله‌ها پیش از این در مجله‌های مختلف به چاپ رسیده است، ولی بهدلیل اهمیت توجه به شواهد و معیارهای معتبر یافته‌های زبان‌شناسی بالینی و همچنین اختلاف‌نظر در مبانی نظری تکوین زبان، و اینکه دردسترس بودن آزمونهای معتبر زبان‌شناسی بالینی و نیز نظریهپردازی درباره مبانی تکوینی زبان و شناخت در یک مجموعه، نقد و بررسی نظریه‌های مختلف را برای دانشجویان علاقه‌مند آسانتر میکند. به‌همین‌سبب بر آن شدم که این مقالات را در یک دفتر گردآوری کنم. شواهد و معیارهای زبانی بالینی ارائه‌شده در این دفتر، برای ارزیابی شدت اختلال‌های زبانی و نوع آن‌ها، انتخاب روشهای مناسب سنجش میزان اثربخشی توانبخشی، و کاربردهای پژوهشی و نظریه‌پردازی درباره مبانی تکوینی و عصبشناختی زبان ضروری هستند.


ناشر : محمدحسن ترابي تاریخ نشر : 97 نوشته : رضا نيلي پور