« تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است »
post-image
علوم شناختي : مقدمه اي بر ذهن و مغز


Cognitive ScienceAn Introduction to Mind and Brainماهیت انسان چیست؟ ذهن چگونه کار می‌کند؟ آگاهی چیست؟کتاب علوم شناختی: مقدمه‌ای بر ذهن و مغز ، درسنامه­ای معتبر در حوزه علوم شناختی است که در مورد نظریه‌ها و مسائل اصلی در مطالعه ذهن و مغز مطالب ارزنده­ای را ارائه کرده­است. نویسندگان این کتاب به روشنی تصریح می­کنند که چرا و چگونه هدف علوم شناختی درک مغز به عنوان نظامی محاسباتی (computational system) است که به مدیریت بازنمایی‌ها (representations) می‌پردازد. آنها ریشه علوم شناختی را به دکارتمرتبط ‌می‌دانند- که استدلال ‌کرد تمام دانش جهان خارج؛ از طریق نوعی بازنمایی فیلتر می‌شود- و به بررسی نقش امروزی هوش مصنوعی، محاسبات، روان‌شناسی، زبان‌شناسی و علوم اعصابمی‌پردازند.در سراسر کتاب، بخش‌های اصلی تشکیل­دهنده علوم شناختی همچون «ادراک»، «حافظه»، «توجه»، «هیجان»، «زبان»، «کنترل حرکت»، «یادگیری»، «فهم» و دیگر پدیده‌های مهم ذهنی با شفافیت معرفی شده­اند.گروه‌های آموزشی «علوم شناختی»، «روان­شناسی»، «زبان­شناسی»، «زیست­شناسی»، «انسان­شناسی»، «فلسفه» و «علوم رایانه» از مخاطبان اصلی این کتاب به شمار می­آیند.


ناشر : تاریخ نشر : 1396 نوشته : دنيل کالک و همکاران
post-image
راهنماي زبانشناسي شناختي


Bloomsbury Companion to Cognitive Linguistics در زبان‌شناسی شناختی، زبان ابزاری برای سامان‌دهی، پردازش و انتقال اطلاعات است و به عنوان پردازشگرِ اطلاعاتِ به­دست‌آمده از جهانِ خارج عمل‌می‌کند و نیز مجموعه ساخت‌مندی از مقولاتِ معنی‌دار است که به ما کمک می‌کند تا با تجربیات جدید مواجه شویم و آنها را درک کنیم و اطلاعات، درباره تجربیات قدیم را ذخیره و مقوله‌بندی کنیم.کتاب پیش رو نخستین تلاشی است در ایران که به منظور فراهم آوردن یک کتاب «راهنمای زبان­شناسی شناختی» در قالب ترجمه از متنی معتبر صورت گرفته است. این کتاب راهنما در دو فصلِ اصلی به قرار: مقدمه و چهره‌های تأثیرگذار و مهم در زبان‌شناسی شناختی و زیرفصل‌هایی به قرار: دستور شناختی لانکاگر؛ لیکاف و نظریه استعاره مفهومی؛ دستور ساختیِ گولدبرگ؛ نظریه فضاهای ذهنی و آمیختگی مفهومیِ فوکونیه؛ نظریه فراگیری زبان اول توماسلو و الگوهای کاربردمحور بایبی سامان یافته است که هر فصل و زیر فصل‌ها به مثابه مدخلی مفصل در موضوع خود به شمار می‌آیند. کتاب حاضر برای طیف وسیعی از دانشجویان و پژوهش­گران در تمام رشته‌های علوم انسانی سودمند است که می‌خواهند با موضوعات و روش‌شناسی زبان‌شناسی شناختی آشنا شوند. 


ناشر : تاریخ نشر : 1396 نوشته : جان آر تيلور - جانت ليتل مور