« تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است »
post-image
زبانشناسي اينترنت: راهنمايي براي دانشجويي


 زبان‌شناسی اینترنت: راهنمایی برای دانشجویانInternet Linguistics: A Student Guide  هرجا که زبان هست، زبان‌شناس هم هست. این کار زبان‌شناسان است که نمودهای زبان را در هرجایی جستجو، توصیف، و تحلیل کنند. بنابراین، وقتی ما با بزرگ‌ترین پایگاه دادگان زبانی‌ای که جهان ‌تاکنون به خود دیده است، مواجه می‌شویم، باید ‌انتظار داشته باشیم که زبان‌شناسانی آن را بررسی کنند تا بدانند چه اتفاقی در حال روی دادن است. این کار شروع شده است. و درنتیجه، یک رشته جدید در حال شکل‌گیری است: «زبان‌شناسی اینترنت».نویسندۀ کتاب، با سبک جذاب و جامعه‌پسندش، با استفاده از مثال‌های واقعی و ارتباط شخصی‌اش با شرکت‌های اینترنتی به مسائل زبانی اینترنتی‌ای می‌پردازد که به طور روزمره بر ما اثر می‌گذارند. وی تحلیل‌های زبانی جدیدی از توئیتر، امنیت اینترنت، و تبلیغات اینترنتی ارائه می‌دهد، ویژگی در حال رشد چندزبانگی اینترنت را بررسی می‌کند، و مشاهدات روشنگرانه‌ای از گستره وسیعی از رفتارهای اینترنتی، از اسپم گرفته تا علامت تعجب، به‌دست می‌دهد.


ناشر : تاریخ نشر : 97 نوشته : ديويد کريستال
post-image
مجموعه مقالات نخستين هم انديشي زبان فارسي و اينترنت


زبان‌شناسی اینترنت حوزه‌ای میان‌رشته‌ای است که به مطالعه‌ی صورت‌ها، الگوها، فرایندها و سبک‌های جدید زبانی متأثر از اینترنت و سایر خدمات و رسانه‌های جدید مانند پیامک و نظایر آن می‌پردازد. این گرایشِ منشعب از زبان‌شناسی رایانشی، همچون خود اینترنت سرعت نفوذ خیره‌کننده‌ای داشته و زمینه‌های پژوهشی و کاربردی مرتبط با آن، توجه محققان گروه‌های علمی مختلف را به خود جلب کرده است. انجمن زبان‌شناسی ایران با برگزاری «نخستین هم‌اندیشی زبان فارسی و اینترنت» می‌کوشد ضمن تثبیت حوزه‌ی زبان‌شناسی رایانشی در ایران، زمینه‌های پژوهشی مرتبط با زبان فارسی و اینترنت را معرفی کرده و نخستین گام را دراین راه نو بردارد.


ناشر : نشر نويسه پارسي تاریخ نشر : 1392 نوشته : علي رضاقلي‌فاميان