« تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است »
post-image
در جست‌وجوي فرهنگ و فرزانگي


پنجاه و سه یادداشت کوتاه در این کتاب گرد آمده و این یادداشتها در پنج فصل تدوین شده است. فصل نخست شامل ده یادداشت در زمینة توسعة فرهنگی و اجتماعی است؛ فصل دوم، ده یادداشت با هدف توسعة فردی را در بر دارد؛ در فصل سوم، ده یادداشت از مقولة مهارت‌های دانشگاهی آمده است؛ در فصل چهارم، یازده یادداشت در باب نویسندگی گنجیده است؛ و فصل پنجم با عنوان بهداشت سخن، شامل یازده یادداشت دربارة تأملات زبانی و نگارشی است.


ناشر : تاریخ نشر : 1397 نوشته : روح الله سليماني پور
post-image
نخستين همايش ادب کلامي و اجتماع


 1st. National Conference onVerbal Politeness & Society تعریف ادب و گفتمان مؤدبانه، به ویژه از جنبۀ زبان­شناختی آن همانند سایر بخش­های علم زبان، تابع اصولی جهانی و مؤلفه­هایی فرهنگی است، و بخشی از نظریه­های حوزۀ ادب همگانی­تر از بخش­های دیگر آن هستند. با این وجود، علیرغم پژوهش­های نظری و عملی انجام شده در گوشه و کنار دنیا، هنوز با یقین نمی­توان گفت که نظریه­های موجود در ادب کلامی تا چه میزان جهان­شمول و تا چه اندازه فرهنگ­بنیاد هستند. همایش­­هایی از نوع «ادب کلامی و اجتماع» قدم­هایی در راه روشن کردن مفهوم جهانی ادب کلامی، مفهوم فرهنگی و خرده­فرهنگی ادب، رابطه بین نظریه­های ادب و اجتماع و در نهایت آزمون نظریه­های غربی در جامعه و فرهنگ ملی ماست. این کتاب متشکل از 10 مقاله ارائه شده در «نخستین همایش ملی ادب کلامی و اجتماع» است که به زوایای مختلف این موضوع پرداخته است.


ناشر : تاریخ نشر : 96 نوشته : زهرا ابوالحسني چيمه - بهروز محمودي بختياري
        
  • 1
  •