« تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است »
post-image
حيوانات محوشده


کتاب حاضر مجموعه‌ای از مقالات نویسنده را در بر می‌گیرد که در بازۀ زمانی نزدیک به ده سال تألیف شده‌اند. موضوع کتاب و مباحث مطرح‌شده در فصل‌های مختلف آن، زیرشاخه‌ای از حوزه‌های تحلیل گفتمان انتقادی و میان‌رشتۀ نسبتاً نوظهور زبان‌شناسی زیست‌محیطی محسوب می‌شود، که به تحلیل چگونگی بازنمایی جهان طبیعت، و به‌طور خاص حیوانات، در طیف وسیعی از گفتمان‌های عمومی و تخصصی می‌پردازد. بحث و استدلال اصلی مطرح در اینجا این است که برخی گفتمان‌های «مخرب» حیوانات را به گونه‌ای بازنمایی می‌کنند که رفتار غیرانسانی با آن‌‌ها و ایجاد آسیب‌های زیست‌محیطی را ترویج می‌دهند، و برخی گفتمان‌های مخالف («ضدگفتمان‌ها») نیز، مانند گفتمان محیط زیست‌گرایی، در رها ساختن خود از مفروضات گفتمان‌های مخرب ناموفق بوده‌اند؛ و اما در مقابل، این امکان وجود دارد که گفتمان‌های «جایگزین» کاملاً متفاوتی را بتوان یافت که پیوند دوباره با جهان طبیعت و حیوانات را تشویق می‌کنند.


ناشر : تاریخ نشر : 1397 نوشته : آرن استيبي
post-image
تحليل گفتمان چيست؟


کتابی که در دست دارید شرحی مختصر، اما مفید از چیستی تحلیل گفتمان است. دو فصل ابتدایی کتاب به تعریف گفتمان براساس سه رویکرد به زبان و پرداختن به نظریه‌ها و مسائل مشترک درباب تعریف گفتمان در درون نظریه‌ها و میان این نظریه‌ها است. فصل سوم، با هدف نشان­دادن کارآمدی تحلیل گفتمان در حوزه‌های مختلف به تحلیل گفتمان­های مربوط­به حوزۀ سلامت و بیماری، برساخت تعصب و تبعیض، جنسیت در کلام و رهبری سازمان می­پردازد. بررسی جایگاه و کاربرد تحلیل گفتمان برای پژوهشگران علوم اجتماعی موضوع فصل چهارم کتاب است و در فصل پنجم، نویسندۀ کتاب چالش‌های پیش‌روی تحلیلگر گفتمان را معرفی می­کند. نقدهای وارد بر تحلیل گفتمان موضوعی است که در فصل ششم به آن پرداخته می­شود و سرانجام فصل آخر به جمع‌بندی فصل‌های پیشین می‌پردازد. مطالعۀ این کتاب برای پژوهشگران

حوزه­های علوم اجتماعی، زبان­شناسی، زبان­شناسی کاربردی و نقد ادبی که اصولاً با داده­های زبانی سروکار دارند، پیشنهاد می­شود.


ناشر : تاریخ نشر : 97 نوشته : استفني تيلور