« تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است »
post-image
درآمدي بر آزمون سازي زبان


 Understanding Language Testing هر آزمون زبان‌ با هدف اطمینان پیدا کردن برنامه‌ریزان و ناظران آموزشی، والدین و همچنین مدرسان دربارۀ وضعیت تحصیلی زبان‌آموزان، طراحی می‌شود که براساس آن روند پیشرفت زبان‌آموزان مطابق با استانداردهای رایج ارزیابی ‌می‌شود و نتایج آزمون نشان‌دهندۀ دست‌یابی آنها به سطح مهارت موردنیاز در زبان دوم است. بنابراین آگاهی از چیستی آزمون زبان، انواع آن، چگونگی طراحی آن با توجه به اهداف تعیین شده، رعایت اصول واستانداردهای طراحی آزمون، استفاده از فن‌آوری در این امر، چگونگی ارزیابی و تحلیل نتایج آزمون، عوامل تأثیرگذار بر عملکرد آزمون‌دهنده‌ها و غیره از مباحث مهم در حوزۀ آزمون‌سازی هستند که لازم است هر مدرس و طراح آزمون از آنها آگاهی داشته باشد، چرا که نتایج چنین آزمون‌هایی بی‎شک در سرنوشت افراد و آیندۀ تحصیلی یا شغلی آنها دخیل خواهد بود. کتاب درآمدی بر آزمون‌سازی زبان کتابی است که به این مسائل با زبانی ساده پرداخته است و راهنمای خوبی برای دانشجویان و نیز مدرسان زبان یا طراحان و ارزیابان آزمون‌های زبان است.


ناشر : تاریخ نشر : 1397 نوشته : دن داگلاس
post-image
نخستين همايش ملي واج شناسي


1st. National Conference onPhonology چند سالی است که انجمن زبان­شناسی ایران در حوزه­های مختلف زبان­شناسی به برگزاری همایش­های تخصصی می­پردازد و امکان برخورداری متخصصان و علاقمندان به زبان­شناسی از آخرین پژوهش­ها و یافته­ها را فراهم می­آورد. تاکنون در انجمن زبان­شناسی ایران، در حوزۀ آواشناسی فیزیکی دو همایش و در حوزۀ واج­شناسی یک همایش با موضوع نظریۀ بهینگی برگزار شده است. اثر حاضر مجموعه مقالات نخستین همایش ملی واج­شناسی را در بر دارد که در 15 بهمن 1394 برگزار شد. برای این همایش بالغ بر 35 مقاله ارسال شد که از این مجموعه، 16 مقاله با رویکردهای مختلف قاعده­بنیاد، محدودیت­بنیاد و شناختی و با نگاهی به زبان­ها و گویش­های گفتاری و اشاره­ای ایران برای چاپ در این مجموعه مقالات پذیرفته شدند.


ناشر : تاریخ نشر : 95 نوشته : گلناز مدرسي‌قوامي